Výchova a výcvik NO

Německý ovčák a jeho výchova

Není krásnějšího medvídka, než když spatříte štěně německého ovčáka. Inspirováni jeho slavnými soukmenovci si dost možná takového jednoho medvídka domů budete chtít pořídit. Máte pochyby o jeho výchově a nevíte, jaká jsou specifika tohoto plemene?

 

Jak začít s výchovou ovčáka

Tak jako u ostatních psích plemen by se mělo s výchovou německého ovčáka začínat zhruba ve věku čtyř měsíců. Samozřejmě není kam spěchat a netřeba štěně jakkoliv přetěžovat. Základem jsou povely pro socializaci psa, tedy přivolání, sedni, lehni, zůstaň. Stačí jen několik minut, obvykle deset minut třikrát denně. Upevní to Váš vztah se štěnětem a oba dva se přiučíte něčemu novému.

 

Německý ovčák je chytrý a mazaný

O německých ovčácích se obecně ví, že jsou nesmírně inteligentní. Rychle se učí a lze je vycvičit v podstatě k čemukoliv. Je to neznámější a nejvšestrannější pracovní plemeno. Bude věrným hlídačem, stopařem, sháněčem stáda i vodícím psem. S trochou píle pochopí opravdu všechno. Netřeba ani rozlišovat mezi pohlavím. Oba, pes i fenka německého ovčáka, jsou stejně chytří, občas tvrdohlaví a vynalézaví a mnohdy vás nejspíše překvapí svou nápaditostí. Je důležité, abyste svou roli majitele zvládli důsledně a disciplinovaně, jedině tak se stane německý ovčák věrným domácím společníkem a nenahraditelným členem rodiny. Mnoho majitelů si jako prvního psa pořídilo právě toto plemeno a už nikdy nechtěli nic jiného. Německý ovčák je zkrátka láska na celý život.